დავით სონღულაშვილი: „ჩვენი მიზანია, ხელი შევუწყოთ ისეთი საწარმოების განვითარებას, რომლებიც თანამედროვე სტანდარტებით აწარმოებენ კონკურენტუნარიან ქართულ პროდუქციას“
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი დავით სონღულაშვილი, იმერეთის რეგიონში ვიზიტის ფარგლებში ქუთაისში შპს „ფემილი რითეილის“ საწარმოს ეწვია.
დავით სონღულაშვილი საწარმოს ინფრასტრუქტურას, მზა კერძების, საკონდიტრო ნაწარმისა და ნახევარფაბრიკატების წარმოების პროცესს, თანამედროვე ტექნოლოგიებს და საწარმოს შესაძლებლობებს გაეცნო. მინისტრი საწარმოს ხელმძღვანელობას შეხვდა და დარგის განვითარების, ხარისხის სტანდარტებისა და ადგილობრივი წარმოების გაძლიერების საკითხებზე ისაუბრა.
„ჩვენი მიზანია, ხელი შევუწყოთ ისეთი საწარმოების განვითარებას, რომლებიც მაღალი ხარისხის, უვნებელ პროდუქციას აწარმოებენ და თანამედროვე სტანდარტების საშუალებით ქმნიან კონკურენტუნარიან ქართულ პროდუქციას“, - განაცხადა დავით სონღულაშვილმა.
შპს „ფემილი რითეილი“ მზა კერძებს, საკონდიტრო ნაწარმსა და ნახევარფაბრიკატებს აწარმოებს. კომპანია ასევე ფლობს სასურსათო მაღაზიების ქსელს, რომელიც 30 ფილიალს აერთიანებს. საწარმო 4 000 კვადრატულ მეტრ ფართობზეა განთავსებული და აღჭურვილია თანამედროვე მანქანა-დანადგარებით. წარმოებული პროდუქცია ადგილობრივ ბაზარზე რეალიზდება.
საწარმოში გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე გიორგი წკრიალაშვილი, ქუთაისის დელეგატი საქართველოს პარლამენტში ზაზა ლომინაძე, სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორი ზურაბ გოზალიშვილი, სურსათის ეროვნული სააგენტოს უფროსი გიორგი იაკობაშვილი და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლები იმყოფებოდნენ.

David Songulashvili: “We are committed to supporting enterprises that produce competitive Georgian products based on modern standards”
As part of his visit to the Imereti region, Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr. David Songulashvili, visited the enterprise of LLC “Family Retail” in Kutaisi.
Minister Songulashvili reviewed the company’s infrastructure, the production processes of ready-made meals, confectionery products, and semi-finished goods, including its modern technologies and production capabilities. The Minister met with the company’s management and discussed issues related to the development of the sector, quality standards, and strengthening local production.
“ Our goal is to foster the development of enterprises that produce high-quality, competitive Georgian products in line with modern standards,” stated Mr. David Songulashvili.
LLC “Family Retail” produces ready-made meals, confectionery products, and semi-finished products. The company also owns a chain of grocery stores comprising 30 branches. The enterprise occupies a 4,000-square-meter facility and is equipped with modern machinery and equipment. The products manufactured by the company are sold on the local market.
The Minister of Environmental Protection and Agriculture was accompanied by Deputy Minister, Mr. Giorgi Tskrialashvili, Kutaisi Majoritarian Delegate to the Parliament of Georgia, Mr. Zaza Lominadze, Director of the Rural Development Agency, Mr. Zurab Gozalishvili, Head of the National Food Agency, Mr. Giorgi Iakobashvili, and representatives of the local authorities.