დავით სონღულაშვილი: „დარგობრივი საბჭოების ფორმატი გვაძლევს შესაძლებლობას, რეფორმები, რომლებსაც ვახორციელებთ, თავიდან ბოლომდე კოორდინირებული იყოს ბიზნესთან”
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა დავით სონღულაშვილმა კერძო სექტორთან თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე ისაუბრა და აღნიშნა, რომ სამინისტრომ დარგობრივი საბჭოების ფორმატი შექმნა, რაც ბიზნესთან აქტიურ და კოორდინირებულ თანამშრომლობას უზრუნველყოფს.
„ჩვენ აქტიურად ვთანამშრომლობთ ბიზნესთან. შევქმენით დარგობრივი საბჭოების ფორმატი, რომლის ფარგლებშიც კვარტალში ერთხელ ვიკრიბებით კერძო სექტორისა და შესაბამისი დარგების წარმომადგენლებთან. ამ შეხვედრებზე აქტიურად განვიხილავთ იმ მოცემულობას, რომელიც თითოეულ დარგში არსებობს.
ეს გვაძლევს შესაძლებლობას, ვიყოთ მუდმივ კომუნიკაციაში კერძო სექტორთან და რეფორმები, რომლებსაც ვახორციელებთ, ასევე შედეგები, რომელთა მიღებაც გვინდა, თავიდან ბოლომდე იყოს კოორდინირებული ბიზნესთან. მხოლოდ ასე არის შესაძლებელი, რეფორმა იყოს მდგრადი, შედეგიანი და ხელშესახები.
სწორედ ამიტომ, ეს ფორმატი საკმაოდ საინტერესო და ეფექტიანია. ბიზნესს და თავად დარგის წარმომადგენლებს ეძლევათ შესაძლებლობა, სამინისტროს მომსახურებების სრულ სპექტრზე იმსჯელონ. თუ რაიმე გადაწყვეტილება ან უკვე განხორციელებული რეფორმა საჭიროებს კორექტირებას, ამისთვისაც მზად ვართ და სწორედ ამ ფორმატში ვმუშაობთ“, - განაცხადა დავით სონღულაშვილმა.

David Songulashvili: “The sectoral council framework ensures that the reforms we implement are fully coordinated with the business sector.”
Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr. David Songulashvili, spoke about the importance of cooperation with the private sector, noting that the Ministry has established a sectoral council format to ensure active and coordinated engagement with businesses.“We maintain active cooperation with the business sector and have established a sectoral council format under which we convene quarterly with representatives of the private sector and relevant industries. These meetings provide a structured platform for in-depth discussion of the current conditions and key challenges facing each sector.
This format enables us to maintain continuous communication with the private sector and ensures that the reforms we implement, as well as the outcomes we seek to achieve, are fully coordinated with businesses. Only through such cooperation can reforms become sustainable, effective, and tangible.
For this reason, the format has proven to be both highly valuable and effective. Businesses and industry representatives are given the opportunity to discuss the Ministry’s full range of services. If any decision or reform already implemented requires adjustment, we are fully prepared to make the necessary changes, and this format serves precisely that purpose,” Mr. Songulashvili stated.