სამინისტროსა და კავკასიის ბუნების ფონდს შორის ორი საგრანტო ხელშეკრულება გაფორმდა
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროსა და კავკასიის ბუნების ფონდს (CNF) შორის ორი მნიშვნელოვანი საგრანტო ხელშეკრულება გაფორმდა.
ხელშეკრულებებს ხელი გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველმა მოადგილე ნინო თანდილაშვილმა და კავკასიის ბუნების ფონდის ეროვნულმა დირექტორმა თეა ბარბაქაძემ მოაწერეს.
ხელშეკრულებები არაგვისა და თრუსოს დაცული ლანდშაფტების ადმინისტრაციების საოპერაციო ხარჯების დაფინანსებას ითვალისწინებს.
როგორც ნინო თანდილაშვილმა აღნიშნა, კავკასიის ბუნების ფონდი სახელმწიფოს საიმედო პარტნიორია. ფონდის მრავალწლიანი და თანმიმდევრული მხარდაჭერა მნიშვნელოვან როლს ასრულებს დაცული ტერიტორიების სისტემის გაძლიერებაში, დაცული ლანდშაფტების ადმინისტრაციების ეფექტიან ფუნქციონირებაში, ადგილობრივი შესაძლებლობების განვითარებასა და ბუნებრივი რესურსების მდგრად მართვაში.
აღსანიშნავია, რომ პროექტის მიზანს დაცული ლანდშაფტების ეფექტიანი მართვის მხარდაჭერა, ბიომრავალფეროვნების დაცვის ხელშეწყობა და ადგილობრივი ეკოსისტემების მდგრადი განვითარების უზრუნველყოფა წარმოადგენს.
შეხვედრას დაცული ლანდშაფტების ადმინისტრაციის და სამინისტროს შესაბამისი სამსახურების ხელმძღვანელი პირები ესწრებოდნენ.

Ministry and the Caucasus Nature Fund Sign the Two Grant Agreements
Two important Grant Agreements were signed between the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia and the Caucasus Nature Fund (CNF).
The Agreements were signed by the First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mrs. Nino Tandilashvili, and National Director of the Caucasus Nature Fund, Mrs. Tea Barbakadze.
The mentioned Agreements provide funding for the operational expenses of the administrations of the Aragvi Protected Landscape and Truso Protected Landscape.
According to Mrs. Nino Tandilashvili, the Caucasus Nature Fund is a reliable partner of the state. The Fund’s long-term and consistent support plays an important role in strengthening the protected areas system, ensuring the effective functioning of protected landscape administrations, developing local capacities, and promoting the sustainable management of natural resources.
Notably, the project aims to support the effective management of protected landscapes, promote biodiversity conservation, and ensure the sustainable development of local ecosystems.
The representatives of the protected landscape administrations and relevant officials from the Ministry attended the meeting.