გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სისტემის ღვაწლმოსილი თანამშრომლები უწყების მედლებით დაჯილდოვდნენ
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის, დავით სონღულაშვილის ინიციატივით, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სისტემაში 50 და მეტი წლის სამუშაო გამოცდილების მქონე თანამშრომლები უწყების მედლებით დაჯილდოვდნენ.
დავით სონღულაშვილმა, საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელიბისა და სოციალური დაცვის მინისტრმა მიხეილ სარჯველაძემ, რეგიონული განვითარების მინისტრმა კახაბერ გულედანმა და საქართველოს პარლამენტის გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტის თავმჯდომარე მაია ბითაძემ პირადად გადასცა ჯილდოები იმ თანამშრომლებს, რომელთა პროფესიული საქმიანობა ათწლეულებს მოიცავს.
„დღეს მოგვეცა შესაძლებლობა, განსაკუთრებული მადლობა გადაგვეხადა იმ თანამშრომლებისთვის, რომლებმაც სახელმწიფოს სამსახურში 50 წელი და მეტი იმსახურეს. სწორედ ასეთი ადამიანები ქმნიან თანამედროვე საქართველოს ისტორიას, უზრუნველყოფენ დარგისა და ქვეყნის განვითარებას და ახალგაზრდებისთვის საქმის სიყვარულისა და პატრიოტიზმის საუკეთესო მაგალითს წარმოადგენენ. თითოეულ მათგანს განსაკუთრებული მადლობა მინდა გადავუხადო გაწეული ღვაწლისთვის“, - განაცხადა დავით სონღულაშვილმა.
ღონისძიებაზე აღინიშნა, რომ დაჯილდოებულ თანამშრომელთა საქმიანობამ მნიშვნელოვანი როლი შეასრულა გარემოსდაცვითი სტანდარტების დანერგვასა და სოფლის მეურნეობის მდგრადი განვითარების ხელშეწყობაში, რაც ქვეყნის განვითარების ერთ-ერთ მნიშვნელოვან საფუძველს წარმოადგენს.
„გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სფეროს წარმომადგენლები სწორედ ის პროფესიონალები არიან, რომლებიც მნიშვნელოვან როლს ასრულებენ ქვეყნის მდგრად განვითარებაში, ამიტომ განსაკუთრებით დასაფასებელია მათი მრავალწლიანი ღვაწლი. მნიშვნელოვანია, მომავალშიც შევუწყოთ ხელი მათ საქმიანობას, რათა მაღალი პროფესიონალიზმით განაგრძონ საქართველოს სამსახური“, - აღნიშნა მაია ბითაძემ.
დაჯილდოების ცერემონიას გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველი მოადგილე ნინო თანდილაშვილი, მოადგილეები - ლაშა ავალიანი, სოლომონ პავლიაშვილო, ზურაბ ეზუგბაია, გიორგი წკრიალაშვილი, ასევე, სამინისტროს და სამინისტროს სისტემაში შემავალი უწყებების ხელმძღვანელი პირები და მოწვეული სტუმრები დაესწრნენ.

Meritorious employees of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture were honored with medals in recognition of their longstanding and distinguished service
At the initiative of the Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Mr. David Songulashvili, employees of the Ministry system with 50 or more years of professional service were awarded departmental medals.
Mr. David Songulashvili personally awarded the distinguished employees. He was joined by Mr Mikheil Sarjveladze, Minister of Internally Displaced Persons from the Occupied Territories, Labour, Health and Social Affairs of Georgia; Mr Kakhaber Guledani, Minister of Regional Development; and Mrs Maia Bitadze, Chair of the Environmental Protection and Natural Resources Committee in Parliament. The honoured employees have had professional careers spanning several decades of dedicated public service.
“Today, we have had the opportunity to express our profound gratitude to those employees who have devoted 50 years or more to serving the state. These are individuals who shape the modern history of Georgia, contribute to the development of the sector and the country, and set an exemplary standard of professionalism, dedication, and patriotism for younger generations. I wish to extend my sincere appreciation to each of them for their invaluable service,” stated Mr. David Songulashvili.
As mentioned, the professional contributions of the award recipients have played a significant role in the adoption of environmental standards and the promotion of sustainable agricultural development, which represent fundamental pillars of the country’s long-term progress.
“Representatives of the environmental and agricultural sectors are the professionals who play a crucial role in ensuring the country’s sustainable development. Their long-standing and dedicated service deserves special recognition, and it is essential that we continue to support their work in the future, enabling them to carry on serving Georgia with the highest standards of professionalism,” noted Mrs. Maia Bitadze.
The award ceremony was attended by the First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mrs. Nino Tandilashvili; Deputies of the Minister, Mr. Lasha Avaliani, Mr. Solomon Pavliashvili, Mr. Zurab Ezugbaia, and Mr. Giorgi Tskrialashvili; as well as heads of agencies within the Ministry system and invited guests.