გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა ახალი მოადგილე წარადგინა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა დავით სონღულაშვილმა სამინისტროს თანამშრომლებს ახალი მოადგილე გიორგი წკრიალაშვილი წარუდგინა.მინისტრმა გიორგი წკრიალაშვილის პროფესიულ გამოცდილებასა და განათლებაზე გაამახვილა ყურადღება და აღნიშნა, რომ მისი გამოცდილება და ხედვები სამინისტროს საქმიანობას კიდევ უფრო გააქტიურებს. დავით სონღულაშვილმა ახალი გუნდის წევრს წარმატებები უსურვა.
მინისტრის ახალ მოადგილეს სახელმწიფო, კერძო და საერთაშორისო ორგანიზაციებში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს. სხვადასხვა პოზიციას იკავებდა იუსტიციის სამინისტროში, მათ შორის 2001–2004 წლებში იუსტიციის მინისტრის პირველი მოადგილის თანამდებობას. ასევე წარმოადგენდა საქართველოს სახელმწიფოს ევროპის ადამიანის უფლებათა სასამართლოში.
ბოლო წლებში იგი კერძო სექტორში საქმიანობდა როგორც მეწარმე სოფლის მეურნეობის, ტურიზმისა და მშენებლობის მიმართულებით, საქართველოში, დიდ ბრიტანეთსა და ჩეხეთის რესპუბლიკაში. 2023 წლიდან დღემდე იყო სამშენებლო კომპანიების ჯგუფის „რეფორმა ქონსთრაქშენი“ გენერალური დირექტორი.
გიორგი წკრიალაშვილს დამთავრებული აქვს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საერთაშორისო სამართლის ფაკულტეტი; ასევე სწავლობდა რურის უნივერსიტეტსა (Ruhr-Universität Bochum, ქ. ბოხუმი, გერმანია) და ჩრდილო-დასავლეთ მიჩიგანის კოლეჯში (Northwestern Michigan College, მიჩიგანის შტატი, აშშ).

The Minister of Environmental Protection and Agriculture presents Giorgi Tskrialashvili as the new Deputy Minister
The Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr. David Songulashvili, has presented Mr. Giorgi Tskrialashvili to the Ministry’s staff as the newly appointed Deputy Minister.
During the presentation, Minister Songulashvili emphasized Mr. Tskrialashvili’s professional experience and academic background, stating that his expertise will strengthen the Ministry’s activities. He wished the new Deputy Minister success.
Mr. Tskrialashvili has extensive work experience across the public, private, and international sectors. He held various positions at the Ministry of Justice of Georgia, including First Deputy Minister (2001–2004), and represented Georgia before the European Court of Human Rights.
In recent years, Mr. Tskrialashvili has been working in the private sector as an entrepreneur in the agricultural, tourism, and construction fields in Georgia, the United Kingdom, and the Czech Republic. Since 2023, he has served as Executive Director of the “Reforma Construction Group.”
Mr. Tskrialashvili has graduated from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, the Faculty of International Law. He also pursued academic studies at Ruhr University Bochum (Germany) and Northwestern Michigan College (United States).