გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი დავით სონღულაშვილი სომხეთის ეკონომიკის მინისტრ გევორგ პაპოიანს და სამთავრობო დელეგაციის წევრებს შეხვდა
შეხვედრაზე მხარეებმა ქვეყნებს შორის სოფლის მეურნეობის მიმართულებით სამომავლო თანამშრომლობის შესაძლებლობები, მათ შორის, სავაჭრო-ეკონომიკური ურთიერთობის გაღრმავების პერსპექტივები განიხილეს.
როგორც შეხვედრაზე საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა განაცხადა, სომხეთის პრემიერ-მინისტრის ნიკოლ ფაშინიანის და პრეზიდენტის ვაჰაგნ ხაჩატურიანის საქართველოში ვიზიტები, ხაზს უსვამს ქვეყნებს შორის მაღალი დონის პოლიტიკურ ურთიერთობებს, რაც მრავალმხრივი თანამშრომლობის შესაძლებლობებს ქმნის.
საუბარი შეეხო სურსათის უვნებლობის, ასევე, დარგობრივი, მათ შორის, მევენახეობა-მეღვინეობის და სამეცნიერო-კვლევითი მიმართულებით თანამშრომლობის და გამოცდილების გაზიარების საკითხებს.
შეხვედრას საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე ზურაბ ეზუგბაია, სომხეთის ეკონომიკის მინისტრის მოადგილე არმან ხოჯოიანი, საქართველოში სომხეთის საელჩოს წარმომადგენელი დავით ტერ მკრტჩიანი და საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის უფროსი დავით ჩიტაიშვილი ესწრებოდნენ.
აღსანიშნავია, რომ საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით სომხეთის პრეზიდენტი ვაჰაგნ ხაჩატურიანი და სამთავრობო დელეგაციის წევრები იმყოფებიან. ვიზიტის ფარგლებში, დელეგაციის შემადგენლობაში შემავალი მინისტრები შეხვედრებს შესაბამის უწყებებში კოლეგა მინისტრებთან მართავენ.

Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia Meets Armenian Minister of Economy and Members of Armenian Government Delegation
The Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Mr. David Songulashvili, met with the Armenian Minister of Economy, Gevorg Papoyan, and members of the Armenian government delegation.During the meeting, the parties discussed opportunities for future bilateral cooperation in the agricultural sector, including prospects for enhancing trade and economic relations.
Minister Songulashvili noted that visits by Armenian PM Nikol Pashinyan and President Vahagn Khachaturyan strengthen high-level political ties and pave the way for wide-ranging cooperation between Georgia and Armenia.
The discussion also addressed collaboration in food safety, key sectors such as viticulture and winemaking, and opportunities for scientific research cooperation and experience sharing.
The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Mr. Zurab Ezugbaia, the Deputy Minister of Economy of Armenia, Mr. Arman Khojoyan, Mr. David Ter Mkrtchyan, representative of the Embassy of Armenia in Georgia, and Mr. David Chitaishvili, Head of the International Relations Department of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia.
It is noteworthy that Armenian President Vahagn Khachaturyan and members of the government delegation are paying an official visit to Georgia. During the visit, the Ministers accompanying the delegation are holding meetings with their Georgian counterparts at the respective institutions.